Zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Jeśli pracujesz na etacie i nie czujesz satysfakcji z wykonywanej pracy, rozwiązaniem może być założenie własnej firmy. Taka sytuacja ma liczne zalety.

Własna działalność gospodarcza oznacza, że staniesz się swoim szefem. Wszystkie najważniejsze decyzje będą zależały od Ciebie. Dzięki temu każdego dnia będziesz zaczynał dzień pracy z poczuciem odpowiedzialności za swoją markę. Sam tez ustalisz swój czas pracy. Wolisz pracować w nocy aż do rana? Jeśli prowadzisz własną firmę, jest to możliwe, a niemal niewykonalne w tradycyjnym biurze. Sam też podejmiesz decyzję o przerwach, urlopach i wakacjach. Dopasujesz swój rozkład dnia do własnych upodobań i planów osobistych, nie martwiąc się o rozliczenie z przepracowanych dni. Odejdzie też stres z powodu niedotrzymanych obietnic przełożonych o premiach, awansie i podwyżkach. Teraz Twoje zarobki będą zależały tylko od Ciebie, a nie polityki kadrowej i układów personalnych. Prowadząc własną działalność gospodarczą będziesz miał też prawo do wielu ulg i upustów. Ogromną część wydatków na prowadzenie firmy będziesz mógł odliczyć od dochodu. Oznacza to niższe podatki. Czekają Cię też znacznie niższe opłaty za wiele usług, na przykład operatora sieci telefonii komórkowej.

Wreszcie, własna działalność oznacza skupienie się na tym, co zawsze chciałeś robić. Twoje marzenia mają szansę się spełnić, gdy w stu procentach poświęcisz się swoim zainteresowaniom i będziesz pracować z poczuciem misji. Jeśli jesteś przedsiębiorczy, pewny siebie i przekonany o swoich pomysłach, załóż własną firmę i ciesz się całkowitą niezależnością.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Ina napisał(a):

    Przede wszystkim święty spokój! To dla mnie podstawowa zaleta. Nikt nie przeszkadza, nie musisz się bać, że Cię zwolnią, pełna dowolność i robisz co chcesz.


    http://campernord.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *