Wyposażenie salonu kosmetycznego – jak zaaranżować stanowisko do manicure?

Stanowisko do stylizacji paznokci to serce Twojego salonu? Bez względu na to, czy dopiero je urządzasz czy jesteś na etapie zmiany aranżacji, musisz poświęcić mu nieco uwagi. To miejsce, w którym każdego dnia spędzasz po kilka godzin – musi być wygodne, nowocześnie wyposażone, budujące profesjonalny wizerunek. Tak naprawdę składa się tylko z kilku elementów, czyli biurka, dwóch krzeseł, lampy, lampy UV lub LED, wzorników, frezarek, polerek, lakierów, topów i baz. Posegreguj je w taki sposób, aby zawsze były pod ręką, lecz nie przeszkadzały podczas pracy z klientką.

Meble do siedzenia i przechowywania

Przy biurku spędzisz kilka godzin w ciągu dnia, dlatego powinno ono mieć optymalną wysokość i szerokość blatu. Podobnie jak krzesła, dobrze, aby było wyposażone w opcję regulacji. Co do siedzisk te najczęściej są tapicerowanymi krzesłami lub fotelami, w których można się zanurzyć i oprzeć plecy. Zadbaj o dobre oświetlenie punktowe.

Obok biurka ustaw regał lub półkę z lakierami, które będą pełniły rolę ekspozytorów. Ważne, aby znajdowały się blisko Twojego stanowiska, wtedy zarówno kosmetyczka jak i klientka już z daleka obejrzą kolory. Przyda się też zamykana szafka, w której posegregujesz akcesoria do usuwania skórek, polerki, pilniki, tipsy w pudełkach, kleje i wiele innych. 

Sprzęty i kosmetyki do wyposażenia stanowiska kosmetycznego

Meble są ważne, ale najistotniejsze są lampy i kosmetyki. To od nich bezpośrednio zależy efekt i trwałość manicure’u. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Wybierając lampę UV lub LED kieruj się:

  • jej mocą – optymalna na poziomie 200/300 w,
  • sposobem działania – jak głośno pracuje, ile miejsca zajmuje, ile obrotów generuje,
  • wyglądem,
  • dostępnością usług serwisowych – wybieraj produkty z gwarancją producenta.

Lakiery powinny być równie solidne, aby po utwardzeniu w lampie nie odpryskiwały i nie łamały się przez 2, 3, a nawet 4 tygodnie. Tutaj postaw na szeroką gamę kolorystyczną, a potem zadbaj o to, aby każda z posiadanych propozycji została przeniesiona na wzornik. Uatrakcyjnij swoją ofertę, proponując klientkom różnego rodzaju techniki zdobienia, w tym pyłki czy naklejki. 

Profesjonalne i estetyczne wyposażenie salonu

Pamiętaj, że wyposażenie salonu kosmetycznego to Twoja wizytówka. Wnętrze powinno być przytulne, jasne, wygodne. Akcesoria ukryj w pudełkach lub szufladach, aby nie szpeciły blatów biurek. W ten sposób pokażesz, że dbasz o porządek i harmonię, a Twoje miejsce pracy jest świetnie zorganizowane. Ładny zapach unoszący się w powietrzu, dekoracje – nawet drobiazgi wpływają na to, jak postrzegają Cię klientki. Obecnie nie można zapomnieć też o bezpieczeństwie, czyli obowiązkowym wyposażeniu gabinetu w środki do dezynfekcji.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Victoria Vynn.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *