Wyposażenie gabinetu kosmetycznego – co kupić przed otwarciem salonu kosmetycznego?

Wyposażenie salonu kosmetycznego

Profesjonalne i nowoczesne wyposażenie gabinetu kosmetycznego nie tylko gwarantuje komfortowe warunki pracy, ale także przyciąga klientów. Zadbaj o wizerunek swojego salonu kosmetycznego i dowiedz się, jak wyposażyć gabinet, by klienci chętnie wchodzili pytać o usługi i by po pierwszej wizycie wracali właśnie do Ciebie.

Reklama salonu kosmetycznego

Urządzając gabinet kosmetyczny, zadbaj o widoczną z daleka reklamę. Odpowiedni baner nad wejściem powinien być jednocześnie wyróżniający się, ale niekrzykliwy. Dlatego jego wykonanie warto zlecić profesjonalnej agencji reklamowej.

Zarówno fryzjerzy, jak i kosmetyczki zarabiają nie tylko na wykonywanych usługach, ale także na dystrybucji profesjonalnych kosmetyków. Zadbaj o atrakcyjną ekspozycję lakierów do paznokci i innych produktów, które będziesz sprzedawać u siebie w salonie.

Profesjonalne wyposażenie gabinetu kosmetycznego

Gabinet kosmetyczny

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego oraz czystość, którą po prostu musisz utrzymywać na bieżąco, będą Twoimi wizytówkami. Nie możesz pozwolić sobie na wyposażenie salonu w przypadkowe meble. W zależności od usług, jakie oferujesz, w gabinecie nie może zabraknąć fotelu kosmetycznego, biurka kosmetycznego, taboretu kosmetycznego dla Ciebie oraz wygodnego fotela dla Twoich klientów.

Wybierając meble i inne elementy wyposażenia gabinetu kosmetycznego, miej na uwadze przede wszystkim wygodę klientów oraz komfort pracy. Ważna jest także stylistyka, w jakiej urządzasz salon. Zaplanuj, w jakim stylu zaaranżujesz wnętrza i konsekwentnie przestrzegaj swojego planu.

Sprzęt do salonu kosmetycznego

Otwierając swój salon kosmetyczny, nie wybieraj drogi na skróty. Klienci są coraz bardziej świadomi i wymagający – idąc do salonu kosmetycznego, oczekują profesjonalnej obsługi. A ta nie będzie możliwa do zrealizowania, jeśli w Twoim salonie braknie jakiegoś sprzętu lub sprzęt okaże się awaryjny lub niewystarczająco wydajny.

Zgodnie z planowanymi usługami sporządź listę sprzętu, jaki będzie Ci potrzebny. Przejrzyj ofertę sklepów internetowych, sprawdź, co oferują sklepy stacjonarne. Jeśli większość sprzętu kupisz w jednym miejscu, jest szansa, że otrzymasz rabat. Nie oszczędzaj jednak na sprzęcie, który będzie Twoim narzędziem pracy przez najbliższe lata.

Profesjonalna odzież kosmetyczna

Wspomnieliśmy już, że czystość w salonie kosmetycznym odgrywa kluczową rolę. Nie tylko ze względu na PR, ale przede wszystkim e względu na bezpieczeństwo świadczonych usług w Twoim salonie musi być niemal sterylnie czysto. Nie wystarczy, że każdorazowo odkazić narzędzie, a przed pracą umyjesz podłogi. Systematyczne generalne porządki powinny odbywać się przynajmniej raz w tygodniu.

Zadbać musisz także o swoją nienaganną prezencję oraz bezpieczeństwo. Niezbędny będzie więc zakup odzieży kosmetycznej, która ogranicza rozprzestrzenianie się niebezpiecznych dla zdrowia patogenów. Odzież medyczna produkowana jest z dobrych jakościowo materiałów, odpornych na wielokrotne pranie. Nie przejmuj się – pracując w odzieży kosmetycznej nie będziesz wyglądała jak pracownik służby zdrowia. Do wyboru masz wiele kolorowych bluz i koszul, w których będziesz wyglądać profesjonalnie.

W salonie kosmetycznym nigdy nie może zabraknąć jednorazowych rękawiczek lateksowych, winylowych lub nitrylowych. Nawet jeśli na co dzień będziesz używać rękawiczek medycznych wykonanych z lateksu, warto mieć w pogotowiu rękawiczki z innego materiału, które wykorzystasz w przypadku uczulenia na lateks u jednego z klientów.

Tagi: wyposażenie gabinetu kosmetycznego, odzież kosmetyczna, odzież medyczna

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Tremendousp pisze:

  Witam serdecznie was

 2. Karina pisze:

  jak dla mnie bezkonkurencyjna w Polsce jest Venus Beauty, mają pierwszorzędny sprzęt, a dodatkowo zapewniają profesjonalne szkolenia i pomoc w doborze najlepszych wariantów do danego gabinetu, jak na mój gust oferta jest wyczerpująca, można zacząć działać i zarabiać profesjonalnie, bez prób i błędów

 3. Kamila pisze:

  Moja siostra niedawno otwierała swój salon kosmetyczny, na początku wypożyczyła aparat CRISS Carbo-oxy na trzy miesiące. Firma zapewniła jego transport, szkolenie z obsługi i jednorazowe końcówki do wykonywania zabiegów. Teraz siostra zdecydowała się na jego zakup, bo sprzęt jest naprawdę dobry 😉

 4. Michał pisze:

  Zaprzyjaźniony salon naturoterapii z tego co kojarzę korzysta ze sprzętów od Venus Beauty – polskiej firmy zajmującej się rozwiązaniami dla urody i różnych gabinetów, myślę, że warto podejrzeć ich ofertę.

 5. Justi pisze:

  W salonie świadczymy wiele zabiegów, jednak ostatnio rozszerzyliśmy ofertę o liposukcje ultradźwiękową. Termosalud od venus-beauty to urządzenie, które naprawdę daje niesamowite rezultaty i klientki bardzo chętnie korzystają. Rozwiązanie warte uwagi.

 6. Ludmila pisze:

  Osobiście mogę polecić firmę Venus Beauty. Pomogli mi wybrać sprzęt, a po zakupie skorzystaliśmy również z kompleksowej oferty szkoleń. Konkretne, merytoryczne szkolenia pomogły nam zrozumieć każdy aspekt działania nowo wprowadzanych urządzeń i już widać że to procentuje. Personel zadowolony, bo czuje się pewnie wykonując zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *