Czy współpraca z biurem rachunkowym to dobry pomysł?

Twoja firma właśnie stawia pierwsze kroki, a może dopiero planujesz jej założenie? Z pewnością zastanawiasz się nad sposobem rozliczania swojej firmy. Jak wiadomo, na początku prowadzenia firmy – szczególnie takiej niewielkiej i z niewysokim kapitałem – pieniędzy jest niewiele. Dlatego też na każdym kroku młody przedsiębiorca poszukuje oszczędności. Jedną z form oszczędności jest wykonywanie wszystkiego samemu. Czy prowadzenie księgowości małego przedsiębiorstwa własnymi siłami jest dobrym pomysłem? W momencie gdy trzeba pomalować siedzibę firmy, to być może się to sprawdzi. Jednak w przypadku prowadzenia księgowości sprawa jest nieco bardziej złożona niż położenie farby na ścianę… Dziś rozważymy czy lepiej jest prowadzić księgowość samemu, czy też lepiej sprawę powierzyć specjalistom?

Księgowość prowadzona samemu

Z pewnością wiele osób pomyśli, że prowadzenie księgowości samemu to niezwykła oszczędność. Przecież nie trzeba zatrudniać księgowej na etat, co jest bardzo kosztowne. Owszem, w tym sensie jest to duża oszczędność. Jednak oszczędzając złotówki, jednocześnie tracimy godziny, które są niezwykle cenne. W małych firmach podstawą księgowości jest prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Przedsiębiorcy mogą realizować to za pomocą specjalnego oprogramowania. Wiele takich programów do prowadzenia księgowości dostępnych jest w Internecie. W takim programie można od razu generować dokumenty które należy złożyć do konkretnych urzędów. To jednak nie wszystko. Niewprawiony przedsiębiorca może nie dopełnić wszystkich formalności, lub zapomnieć o terminach co może być bardzo kosztowne.

Biuro rachunkowe – dlaczego warto?

Opcją numer dwa, jest zdecydowanie się na usługi Biura Rachunkowego. To opcja rozsądna zarówno pod względem ekonomicznym, jaki i jakości prowadzenia księgowości. Przede wszystkim oszczędzasz czas. Nie oszukujmy się, ale jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z księgowością to wypełnianie księgi przychodów i rozchodów nie pójdzie Ci błyskawicznie. Gdy Biuro Rachunkowe zajmie się formalnościami, Ty będziesz mógł ten czas spożytkować na rozwój firmy. Zaletą Biura Rachunkowego jest też ich doświadczenie i wiedza. W kwestii księgowości to bardzo się liczy! Poza tym takie biuro daje wsparcie w przypadku trudnych do rozwiązania problemów czy kwestii kadrowych.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Kasjan pisze:

    Na pewno taka współpraca może ułatwić ogarnięcie całej księgowości. Czasami jednak wystarczy dobry program do faktur, jak chociażby https://intaxo.pl/ i zasadniczo za jego sprawą chociażby z kwestiami, łączącymi się z fakturowaniem, jesteśmy w stanie poradzić sobie bardzo dobrze samodzielnie, zwłaszcza, że jest on bardzo łatwy w obsłudze, a jednocześnie niezwykle funkcjonalny:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *