Brak miejsc parkingowych jest zmorą większości polskich miast. Zdesperowani kierowcy, chcący znaleźć miejsce parkingowe w centrum nierzadko uciekają się do parkowania na prywatnych posesjach lub na firmowych parkingach. W efekcie tego klienci lub pracownicy danej firmy nie są w stanie zaparkować blisko jej siedziby. Również znasz ten problem? Można go w prosty sposób rozwiązań, wybierając i montując na wjeździe odpowiedni szlaban. Jaki model wybrać? O tym dziś na naszym blogu!
Jaką długość ramienia szlabanu wybrać?
Jednym z parametrów, według którego możemy wybierać szlaban parkingowy jest długość ramienia. Jaką długość powinno mieć ramię szlabanu? To w dużej mierze zależy od szerokości wjazdu, który ma szlaban ochronić. Marka Beninca ma w swojej ofercie szlabany o szerokości od 5 do 8 metrów. W przypadku bardzo szerokiego wjazdu zalecany jest montaż dwóch szlabanów lub (jeżeli to możliwe) przeorganizowanie wjazdu na teren firmy. Jeżeli chcesz umożliwić pieszym swobodny wstęp na teren firmy, możesz zdecydować się na szlaban o nieco mniejszej szerokości niż wymiary wjazdu. Decydując się na szlaban o dłuższym ramieniu, pamiętajmy o dodatkowych wspornikach. Działanie takiego szlabanu może też być nieco wolniejsze.
Jak często szlaban będzie użytkowany?
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest informacja dotycząca częstotliwości użytkowania. Zupełnie inny szlaban będzie potrzebny dla niewielkiej wspólnoty mieszkaniowej czy przedsiębiorstwa, a inne urządzenie sprawdzi się przy wjeździe na parking dużej firmy. Dlatego dobierając szlaban parkingowy należy zwrócić uwagę na parametr określany często przez producentów jako sprawność, ilość cykli na godzinę, lub maksymalna liczba otwarć na godzinę. Jeżeli do intensywnie użytkowanej przestrzeni zakupimy szlaban o mniejszej sprawności niż to w rzeczywistości potrzebne, szlaban może zatrzymać się lub ulec awarii na skutek przegrzania napędu.
Czy szybkość otwierania szlabanu jest ważna?
Wydawałoby się, że to jak szybko otwiera się szlaban nie jest aż tak istotne. Jednak właściciele większych firm, wokół których panuje ruch o dużym natężeniu, powinni zdecydowanie wziąć pod uwagę ten parametr. Różnica może wynosić nawet kilka sekund. W przypadku intensywnego użytkowania szlabanu wolniejsze modele mogą powodować opóźnienia w ruchu przy wjeździe i wyjeździe z terenu firmy. Jak już wspomnieliśmy – szlabany o dłuższym ramieniu mogą odznaczać się dłuższym czasem otwarcia.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Beninca Polonia – bezpośrednim przedstawicielem Grupy Beninca na Polskę.
1 thoughts on “Szlaban na parking firmowy – jaki wybrać?”