Kolor sukcesu

Prowadzenie biznesu, który odnosi sukces kojarzy się zazwyczaj z suchymi wyliczeniami, twardą strategią i walką z konkurencją. Tymczasem o powodzeniu w śwshutterstock_472833247iecie biznesu decyduje nie tylko jakość czy innowacyjność oferty, ale to w jaki sposób dana marka jest postrzegana przez klientów. Kluczem do sukcesu jest w dużej mierze odpowiednia strategia marketingowa, u podstaw której znajduje się identyfikacja wizualna.

Czym jest wyżej wspomniana identyfikacja wizualna? To szereg elementów wizualnych takich jak:

 • Logo, logotyp
 • Kolorystyka
 • krój pisma
 • wystrój wnętrz firmowych
 • design produktów i opakowań

Identyfikacja wizualna zakłada spójność tych wszystkich elementów. Aby uniknąć pewnych różnic i niespójności tworzy się tzw. księgę identyfikacji wizualnej, w której każdy z elementów jest dokładnie określony. Kto jest odpowiedzialny za tworzenie identyfikacji wizualnej? Najczęściej zajmują się tym zadaniem graficy z agencji kreatywnych takich jak Quality Pixels http://qualitypixels.pl/. Może to zaskakujące, ale istotne jest nie tylko samo logo, ale i kolor dominujący na materiałach marketingowych – to wszystko działa na odbiorcę i może zaważyć na jego decyzji! Zanim więc wybierzesz kolor ulotek lub wizytówek zastanów się dwa razy.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Amelka pisze:

  rzeczywiście dziś najbardziej przyciągają Klientów kwestie estetyczne, to co ładnie opakowane, najlepiej się sprzedaje!

  • Kasia pisze:

   Taka jest prawda. Może być puste pudełko ale jeśli będzie ładne to się sprzeda. Tak to zawsze działało i będzie działać. Dlatego trzeba właśnie w tej sposób przyciągnąć klienta.


   http://texpol.net.pl/

 2. Ksawery pisze:

  Zakładając swoją firmę rok temu bardzo uważnie dobieraliśmy ze współpracownikiem kolorystykę wnętrza. Klient musi czuć się swobodnie i zaufać drugiej osobie.
  ____
  http://mobilereklamowe.com/

 3. Agata pisze:

  Dobrze że istnieją takie firmy. Nie chciałoby mi się głowić nad takimi rzeczami .
  ___
  http://imperator.biz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *