W świecie biznesu mało która firma nie interesuje się faktoringiem. Możliwość finansowania faktur wystawionych na długie terminy płatności pozwala na poprawę płynności finansowej danego przedsiębiorstwa. Zapotrzebowanie na usługi faktoringowe jest ogromne, gdyż bardzo często przewaga konkurencyjna dotyczy wyłącznie faktur „na termin”. Dlatego warto wybrać firmę faktoringową, która przyjaźnie podchodzi do każdej firmy. Sprawdź, jakie są popularne i mało spotykane rodzaje faktoringu!
Faktoring: czy tylko dla dużych firm?
Jeszcze jakiś czas temu usługi faktoringowe celowały tylko w duże przedsiębiorstwa. Obecnie oferta jest dostępna dla małych i średnich firm, gdzie branża i wielkość zatrudnienia nie mają żadnego znaczenia. Co ciekawe, faktoring otworzył się na startupy, dzięki czemu nowe przedsięwzięcia mają szansę na poradzenie sobie na rynku nie tylko w sytuacjach awaryjnych. Tak więc każdy biznes może wspierać się faktoringiem. W przypadku wystawiania faktur z długim terminem płatności firma nie odczuwa żadnych zatorów finansowych. Najbardziej popularną opcją jest faktoring z regresem.
Mało znane rodzaje faktoringu
Rzadko spotykany w biznesie jest faktoring cichy. Inna nazwa to faktoring tajny. Firma nie ujawnia swojemu kontrahentowi informacji o tym, że korzysta z faktoringu. Zazwyczaj chodzi o to, by kontrahent opacznie nie zinterpretował sobie tego typu informacji. Ta forma jest uznawana za ryzykowną, przez co wymaga szczegółowej analizy i silnej pozycji na rynku firmy chcącej skorzystać z tego rodzaju faktoringu.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring.
Fot. Shutterstock