Jak urządzić spa?

Kiedy myślisz o otwarciu własnego salonu kosmetycznego lub spa, Twoje myśli skupione są przede wszystkim na sprzęcie, który jest Ci niezbędny do prowadzenia takiej działalności. Rzecz jasna, bez odpowiedniego wyposażenia nie jest możliwe sprawne prowadzenie biznesu i świadczenie usług na poziomie. Jednak odpowiedni sprzęt to nie wszystko. Pamiętaj, że świadczysz coś więcej niż usługi kosmetyczne czy zabiegi upiększające. Klienci, którzy Cię odwiedzają chcą nie tylko zadbać o swoje ciało, poczuć się pięknie. Chcą także odpocząć, zrelaksować się i móc zapomnieć o wszystkich codziennych zmartwieniach. Stwórz zatem niezwykła atmosferę, dzięki której w mig poczują się jak w ekskluzywnym spa na egzotycznej wyspie.

Ukoić wszystkie zmysły

Aranżując wnętrze spa, trzeba pamiętać o oddziaływaniu na wszystkie zmysły. Zadbaj o odpowiednie światło. Powinno mieć ciepłą barwę, przypominającą blask świec – zspadecydowanie unikaj chłodnego światła, które kojarzyć będzie się bardziej z biurem niż strefą odpoczynku. Tradycyjne świece także będą trafem w dziesiątkę. Możesz zdecydować się na wersję zapachową, która podczas palenia, będzie uwalniać delikatny aromat. Materiały, z jakich są wykonane firanki, zasłonki, jakie pełnią rolę obrusa również mają znaczenie. W im lepsze materiały zainwestujesz, tym bardziej luksusowe stworzysz wnętrze. Pamiętaj, by nie zrobić wewnątrz swoje spa bałaganu, postaw na prostotę i na spokojne kolory, wyciszające, a nie pobudzające, jak np. czerwony, granatowy czy oranżowy. Dodatki stawiaj z umiarem. SPA to przestrzeń dla spokojnych myśli, lepiej by nic Twoich Klientów nie rozpraszało. Zapachy także nie powinny być inwazyjne.

Egzotyczna plaża w środku miasta

Wizualny aspekt przestrzeni jest równie ważny co wygodna kozetka, czy odpowiednio wyprofilowane łóżko do masażu. Powinny być nie tylko czyste i zadbane, ale i z jakąś nutka inspiracji, czegoś przykuwającego, zachęcającego. Warto zastosować w nich ciekawe rozwiązania, które stworzą niepowtarzalną atmosferę. Jednym z takich rozwiązań jest fototapeta, a pięknym krajobrazem. Najlepsze jest to, że masz pełną dowolność w wyborze obrazu, bo baza zdjęć jest naprawdę spora. Z resztą zobacz sam: http://www.fotonarame.pl/. Fototapeta z widokiem zapierającym dech w piersiach, będzie bardzo mocnym akcentem w pomieszczeniu. Pozostałe dodatki powinny nawiązywać do tematyki i kolorystyki. Reszta ścian będzie doskonale wyglądać jeżeli utrzymana będzie w jednym kolorze. Wówczas wystrój będzie elegancki, wysmakowany i klimatyczny.

A ty, do jakiego spa lubisz zaglądać? Chciałbyś prowadzić taki wypoczynkowy biznes?

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Asia pisze:

  Sterylnie i wygodnie przede wszystkim!

 2. Ala pisze:

  Uwielbiam klimatyczne SPA, w których zapominasz o rzeczywistości i odpływasz… 🙂

 3. Tomek pisze:

  Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie zna się na prowadzeniu danego interesu to nie powinien go wcale prowadzić. Takie jest moje zdanie na ten temat.

 4. Kalina pisze:

  Moi sąsiedzi prowadzą SPA w swoim domu. Z tego co widzę to nie mają za dużo klientów.
  ____
  http://rowerplus.pl/

 5. Sara pisze:

  Ja bym raczej nie chciała tego prowadzić. To nie moje klimaty. Poza tym nikt nie przyjdzie do małego spa w domu, jak już to trzeba otworzyć duży hotel i spa gdzieś nad morzem.


  http://e-statystyka.com.pl/

 6. malaga pisze:

  Własne SPA to świetna sprawa. Dzisiaj coraz częściej kobiety korzystają z różnych zabiegów, masaży etc. Także taki biznes faktycznie ma sens. Myślę, że przy takim temacie warto byłoby wspomnieć również o zakupie dobrych produktów kosmetycznych. Może takich jak te https://bodyglitter.pl ? Mają tam wysokiej jakości kosmetyki naturalne, także na pewno klientkom się spodobają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *