Firma transportowa - jak należy rozwijać

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
AntekLiś

Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: AntekLiś »

Witam!
Mam do Was pewne pytanie odnośnie tego jak skutecznie warto rozwijać swoją firmę transportową, macie może dla mnie jakieś konkretne podpowiedzi w tym zakresie i przede wszystkim gdzie należy szukać optymalnych rozwiązań, które zwiększą naszą efektywność i będzie nam się lepiej pracowało :)
Eleń

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Eleń »

Według mnie na pomoc w tym zakresie skutecznie może wpłynąć system Flotman, dlatego jeżeli o mnie chodzi i jednak skuteczne rozwinięcie firmy transportowej poprzez zachowanie kontroli m.in nad zużyciem paliwa, stanem technicznym, lokalizacją, czy również codziennymi automatycznymi raportami każdego dnia które dają nam konkretne dane co wymaga ewentualnych popraw. Jednocześnie ograniczając wydatki nawet o 15-20%.
Lizeń

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Lizeń »

Eleń pisze: ↑02 sie 2021, 13:50 Według mnie na pomoc w tym zakresie skutecznie może wpłynąć system Flotman, dlatego jeżeli o mnie chodzi i jednak skuteczne rozwinięcie firmy transportowej poprzez zachowanie kontroli m.in nad zużyciem paliwa, stanem technicznym, lokalizacją, czy również codziennymi automatycznymi raportami każdego dnia które dają nam konkretne dane co wymaga ewentualnych popraw. Jednocześnie ograniczając wydatki nawet o 15-20%.
Według mnie bardzo dobra opcja do poszukiwań i jednocześnie z możliwościami zwiększenia wydajności pracy, bo kluczowe jest to aby biznes mógł się dobrze rozwijać i jednocześnie przy tym zwiększając ilość obsługiwanych zleceń (wykorzystując oczywiście pełną strefę załadunkową) i skuteczniej planując trasy przejazdu.
AntekLiś

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: AntekLiś »

Dziękuję za pierwsze podpowiedzi i oczywiście mam nadzieję, że uda mi się podjąć racjonalną decyzję biznesową bo bez rozwoju zostaniemy w miejscu i nie będziemy w stanie utrzymać odpowiedniej wydajności oraz konkurencyjności w naszej firmie. Liczę że to nie koniec podpowiedzi z Waszej strony
Łoś

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Łoś »

O własny biznes trzeba dbać. Mam na myśli usprawnianie funkcjonowania twojej firmy. Jeśli potrzebujesz bezpiecznej platformy do zarządzania nią online to śmiało mogę polecić Ci Firmao CRM. U nas w firmie świetnie się sprawdza, ponieważ jest indywidualnie dopasowywany do naszych potrzeb. Możesz zarządzać firmą z każdego miejsca na świecie, a teraz dodatkowo mają ofertę w której przez 14 dni możesz testować oprogramowanie za darmo! http://firmao.pl/ds
Maroś

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Maroś »

AntekLiś pisze: ↑06 sie 2021, 13:30 Dziękuję za pierwsze podpowiedzi i oczywiście mam nadzieję, że uda mi się podjąć racjonalną decyzję biznesową bo bez rozwoju zostaniemy w miejscu i nie będziemy w stanie utrzymać odpowiedniej wydajności oraz konkurencyjności w naszej firmie. Liczę że to nie koniec podpowiedzi z Waszej strony
Też mam co do flotman dobre zdanie. Jednak to najlepiej rozwijający się system do monitoringu GPS i zarządzania flotą samochodów firmowych zarówno ciężarowych, osobowych, ale również nawet maszyn budowlanych. Lepiej je chronić przed próbami kradzieży, ale jednocześnie mając kontrolę nad dużą ilością pojazdów i kierowców jednocześnie.
Barłomiej

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Barłomiej »

myśląc o transporcie, firmie transportowej trzeba wyposażyć się w odpowiedni Monitoring GPS samochodów. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe. Wiadomo gdzie jest dany kierowca z danym ładunkiem. Mając taką wiedzę możemy poinformować klienta o której będzie u niego towar. Bardzo interesujące i nowoczesne rozwiązanie które powinno być w każdych firmach
Awatar użytkownika
felicita6
Posty: 471
Rejestracja: 29 mar 2019, 15:46

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: felicita6 »

Barłomiej pisze: ↑20 sie 2021, 13:09 myśląc o transporcie, firmie transportowej trzeba wyposażyć się w odpowiedni Monitoring GPS samochodów. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe. Wiadomo gdzie jest dany kierowca z danym ładunkiem. Mając taką wiedzę możemy poinformować klienta o której będzie u niego towar. Bardzo interesujące i nowoczesne rozwiązanie które powinno być w każdych firmach
Potwierdzam! u nas w firmie również korzystamy z truckonline i to świetnie sprawdza się! Nie trzeba męczyć kierowcy ciągłymi telefonami, gdzie jest i za ile będzie. Tym bardziej, że odbieranie telefonów i wywieranie presji może stworzyć zagrożenie dla kierującego kierowcy. Teraz mamy podane wszystko jak na dłoni. polecam!
kańm

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: kańm »

To może monitoring logistyczny GPS? My z niego korzystamy już kilka miesięcy i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak to działa. Mamy dzięki niemu pełną kontrolę nad flotą samochodów ciężarowych w kraju i za granicą. Dzięki temu łatwiej nam zarządzać logistyka. Takie rozwiązanie mamy z firmy M2M Group https://m2mgroup.pl/monitoring-logistyczny/ z Kostrzyna. To rzetelna firma, ich produkty i usługi są w korzystnych cenach.
galixś

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: galixś »

Jeśli w ramach swojej oferty wasza firma transportowa ma także transport różnych substancji cysternami, to myślę że zaciekawi was oferta od https://www.ceres.com.pl/koszyk/. Mają szeroki wybór akcesoriów i części do cystern, dzięki czemu gwarantują sprawne i długie działanie waszym pojazdom.
Awatar użytkownika
rudolf
Posty: 322
Rejestracja: 05 lis 2019, 21:00

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: rudolf »

Ja na ten moment nie posiadam takiej firmy, ale bardzo możliwe, że za jakiś czas również zdecyduję się na otwarcie takiego biznesu. Już nawet czytałem na stronie https://www.milekcorp.com/pl/biznesowo/ ... eczne.html w jaki sposób właściwie przygotować transport substancji niebezpiecznych.
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 219
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Gretta »

Przy specjalistycznym transporcie trzeba szukać już specjalistów w danej dziedzinie. Mi tak udało się znaleźć firmę https://inrel.pl/ i ofertę na kompleksową relokacje maszyn. Przy właśnie transporcie ciężkim, profesjonalnym transporcie maszyn, warto udać się do nich po pomoc. Poradzą sobie z każdą maszyną, a też i jak coś przeniosą i ponownie zainstalują całe parki maszynowe jak będziecie tego potrzebować. Również tu można liczyć na pomoc przy optymalizacji produkcji.
Jubiś

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Jubiś »

Tutaj również uważam, ze akurat jeżeli chodzi o wybór rozwiązań wpierających prowadzenie biznesu w branży transportowej to koniecznie weźcie pod uwagę właśnie system Flotman. Przede wszystkim ze względu na dokładność danych, funkcjonalność programu do zarządzania i jednocześnie autoamtyczne raportowanie każdego dnia z których także czerpiemy informacje co warto będzie zmienić, bądź który aspekt działa prawidłowo.
edmuń57

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: edmuń57 »

Z pewnością w przypadku firmy transportowej , nie jest łatwo samodzielnie dbać o auta. Monitoring GPS ułatwia właścicielowi samochodów podgląd nie tylko na lokalizację samochodu, ale parametry auta takie jak spalanie. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie i warte rozważenia, w naszej firmie korzystamy z https://www.truckonline.pl/ i bardzo dobrze się sprawdza.

turkusowa bransoletka
Zobiś

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Zobiś »

Jubiś pisze: ↑08 wrz 2021, 9:22 Tutaj również uważam, ze akurat jeżeli chodzi o wybór rozwiązań wpierających prowadzenie biznesu w branży transportowej to koniecznie weźcie pod uwagę właśnie system Flotman. Przede wszystkim ze względu na dokładność danych, funkcjonalność programu do zarządzania i jednocześnie autoamtyczne raportowanie każdego dnia z których także czerpiemy informacje co warto będzie zmienić, bądź który aspekt działa prawidłowo.
Również uważam, że to bardzo dobry wybór. Przede wszystkim system który generuje naprawdę dokładne wyniki i przekłada się to po prostu na wygodniejsze zarządzanie flotą co w przypadku kilkunastu samochodów na stanie na prawdę nie należy do prostych zadań.
Nataluśka_22

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Nataluśka_22 »

Tpm logistyka – jej założeniem jest podporządkowanie wszelkich procesów wspierających produkcję. Czy znacie firmy, które oferują pomoc w tym zakresie? Jak na razie znalazłam firmę Entra Group Sp. z o.o. Oferta na stronie https://entra-group.eu/definicja/tpm-to ... intenance/
Łuakie34

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Łuakie34 »

Na pewno warto iśc w kierunku udogodnień dla kierowców. U mnie sprawdziła się bardzo dobrze inwestycja w takie zbiorniki na paliwo https://se-mizbiornikinapaliwo.pl/ - każdy mój kierowca ma taki u siebie w tirze i dzięki temu spokojnie pokonują trasę, bez stresu, że zabraknie paliwa, a w pobliżu nie będzie stacji. Polecam, firma Se-Mi oferuje zbiorniki bardzo dobrej jakości.
TomekRyś

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: TomekRyś »

W mojej opinii szukając przede wszystkim konkretnych podpowiedzi dla zarządzania firmą transportową to zdecydowaliśmy się na Flotman ze względu na duże możliwości biznesowe i jednocześnie pozyskiwania dodatkowych zleceń od strony giełd zleceń TimoCom, czy Trans24. Do tego wsparcie obsługi technicznej, a automatyczne raporty dają możliwość wprowadzania kolejnych zmian. Dla mnie super.
zośka

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: zośka »

W transporcie bardzo ważny jest monitoring GPS, a także ważne jest by jednak móc również kontrolować pracę naszych kierowców, dlatego jak najbardziej warto zdecydować się na https://www.lincor.pl/pl/ . Firma posiada doskonałe rozwiązanie, które na pewno świetnie wpłynie na funkcjonowanie waszej firmy
Przedsiębiorczy

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Przedsiębiorczy »

Zwrócilabym uwagę na rozwiązania dot. obsługi zamówień oraz optymalizacji tras. W pierwszym przypadku mógłby pomóc chatbot, np. odpowiadać na pytania o czas realizacji transportu. W drugim przypadku można pomyśleć o dedykowanej aplikacji mobilnej, dzięki której kierowca uzyskałby podpowiedzi, jaka trasa będzie dla niego najlepsza. Oczywiście taką aplikację można rozbudowywać i połączyć z większymi systemami w firmie.
Jeśli takie rozwiązania są rozważane, zapraszam do kontaktu: [email protected]
Dariusz1970

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: Dariusz1970 »

Bardzo interesujący temat. Na pewno będę śledził, ponieważ szukam dodatkowych oszczędności w swojej firmie. Sam od niedawna zacząłem współpracę z firmą Mega-Gliwice. Zajmują się dostarczaniem paliw ciekłych na terenie województwa Śląskiego, Małopolskiego i Opolskiego. Posiadają wymagane kwalifikacje i uprawnienia do sprzedaży paliw. Myślę, że warto się zainteresować tym tematem, ponieważ jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Osobiście jestem bardzo zadowolony z ich usług.
kami893

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: kami893 »

Wiecie, jakie są możliwości, jeśli chodzi o aplikację na płatne przejazdy autostradą? Są specjalne urządzenia i możecie je sobie sprawdzić na stronie E-TOLLGPS. Koniecznie zerknijcie na urządzenia, ponieważ poza rozliczeniem opłat, można również korzystać z monitoringu pojazdów osobowych, ciężarowych i busów. Moim zdaniem to ciekawa propozycja, bo regularne bycie w trasie wymaga dobrej organizacji, aby wszystkie procesy przebiegały jak najszybciej.
mmkea992

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: mmkea992 »

W transporcie bardzo ważne są urządzenia. Korzyści z ich posiadania jest wiele, ale przede wszystkim warto podkreślić, że umożliwiają monitoring pojazdów. Szczegółową ofertę w każdej chwili możecie sprawdzić sobie na stronie GEONAVI. Proces zamawiania jest banalny, a oferta bardzo klarowna, więc na pewno bez żadnego problemu dobierzecie opcję, która będzie spełniała wszystkie Wasze wymagania. Sprawdź koniecznie, bo to dobre rozwiązanie dla Waszej firmy.
kolumbo

Re: Firma transportowa - jak należy rozwijać

Post autor: kolumbo »

Prowadząc własną działalność warto zwrócić uwagę na zmiany które będą usprawniać pracę. Ostatnio trafiłem na artykuł na temat tego, jakie są różne rodzaje lojalności klienta i które grupy klientów warto zdobywać. Co sądzicie o tym artykule https://innoship.com/pl/jakie-sa-rozne- ... -zdobywac/ ?
ODPOWIEDZ