Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
Nowinka
Posty: 131
Rejestracja: 07 maja 2019, 15:33

Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Post autor: Nowinka »

Gdzie w Poznaniu warto zapisać się na kurs prawa jazdy w Poznaniu? Na https://prawojazdy-poznan.com.pl/ jest dostępna oferta jeden ze szkół. Czy ktoś z nimi zdawał i może podzielić się opinią?
Awatar użytkownika
monka
Posty: 395
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:06

Re: Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Post autor: monka »

Czy udało Ci się już zdać prawo jazdy? Czy znalazłeś swój wymarzony samochód? Czy dokonałeś już zakupu ubezpieczenia? Jeśli jesteś na etapie poszukiwania ubezpieczyciela, skorzystaj z tego kalkulatora: http://kompleksowaochrona.pl/ i z jego pomocą dokonaj wyboru.
Awatar użytkownika
mmka992
Posty: 225
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:09

Re: Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Post autor: mmka992 »

Jeśli zdasz prawo jazdy to na pewno zainteresuje Cię kupno samochodu. A z tym wiąże się OC. Ja ostatnio wykupiłam podstawowe ubezpieczenie dla swojego samochodu, czyli OC, korzystając z kalkulatora udostępnionego na stronie https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod Nawet nie macie pojęcia, jaka jest różnica cenowa. Na szczęście nie przepłaciłam.
Awatar użytkownika
Deathwing
Posty: 181
Rejestracja: 05 cze 2019, 10:06

Re: Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Post autor: Deathwing »

Ja w Poznaniu robiłem kurs w Zdaj Prawko i jestem zadowolony z efektów, bo zdałem za pierwszym razem ;) Mają świetnych instruktorów - doświadczonych i potrafiących wszystko wytłumaczyć. Nawet jak nigdy nie jeździliście autem to nie będziecie mieć problemów z załapaniem podstaw.
Awatar użytkownika
Yohema
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2020, 20:01

Re: Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Post autor: Yohema »

Świetna szkoła w Poznaniu to Autodrive. Mają bardzo cierpliwych instruktorów, jeżdżą w różnych godzinach - można się umówić na jazdy wcześnie rano, albo późnym wieczorem, co jest istotne dla osób pracujących. A do tego plac manewrowy jest niedaleko ośrodka egzaminacyjnego, więc jeździ się najczęściej trasami późniejszego egzaminu.
PióroSzkoleniowe

Re: Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Post autor: PióroSzkoleniowe »

Prawo jazdy to szeroki temat, wybór konkretnej szkoły jazdy to nie lada wyzwanie.
Pierwsza sprawa to lokalizacja. Trzeba wziąć to pod uwagę przecież nie będziemy jechać na zajęcia godzinę z okładem mając dodatkowo w ciągu dnia mnóstwo innych zajęć. Najlepiej wyznaczyć sobie cyrklem okrąg z czasem dojazdu możliwym do zaakceptowanie. Szkoły jazdy już niechętnie podchodzą do podjeżdżania po kursanta przede wszystkim dlatego że kursant traci cenny czas na dojeżdżanie zamiast ćwiczenie manewrów sprawdzanych na egzaminie na prawo jazdy. Zatem kurs może być nieopodal w naszej dzielnicy lub dalej ale z dobrym dojazdem np Pestką.
Druga sprawa to cena. Z roku na rok obserwuje się coraz wyższe ceny za kurs. Obecnie cena nauki jazdy waha się pomiędzy 1800 zł a 2600 zł. To bardzo duży rozstrzał. Oczywiście mamy pewne ograniczenia budżetowe ale czasem lepiej trochę dopłacić tym bardziej że w większości przypadków ci drożsi mają dobre opinie, niezłe wyniki egzaminacyjne i gwarantuję że czas wykupiony na kursie zaowocuje pozytywnym wynikiem egzaminu. Całkiem niezłe wyniki za 2020 miała ta szkoła naukajazdy-poznan.eu jest to Szkoła Jazdy Piotr Roszak. Razem z OSK Jagen oraz BTL staneli na podium zdawalności w poznaniu. Przy średniej 38% mieli od 60% wzwyż.
Dobrze jest oczywiście sprawdzić instruktorów. Obecnie możliwość komentowania oraz oceniania np na Facebooku jest trochę bardziej wiarygodna gdyż dość łatwo rozpoznać fejkowe profile.
Warte polecenia są małe szkoły gdyż w nich zazwyczaj właściciel jeździ jako instruktor a to gwarancja wyższej jakości.
Powodzenia
numizmaa

Re: Prawo jazdy, gdzie w Poznaniu?

Post autor: numizmaa »

Szukam miejsca, gdzie zrobię odpowiednie prawo jazdy dla siebie i na razie sprawdzam też kategorie. Wiem, że B jest dla mnie, ale co jeszcze? Może warto wskazać coś takiego jeszcze https://prosto.edu.pl/oferta/prawo-jazd ... -warszawa/ ? Dla mnie jest to najważniejsze, by jednak mieć kilka kategorii zrobionych.
ODPOWIEDZ