Dzialalnosc handlowo-usługowa

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Mąteusz

Dzialalnosc handlowo-usługowa

Post autor: Mąteusz »

Witajcie.
Mam zamiar założyć działalność gospodarczą. W skrócie byłaby to działalność handlowo-usługowa, czyli sklep internetowy na zasadzie dropshippingu + działalność usługowa w podobnej tematyce jak sklep. Rozumiem, że na handel muszę być vatowcem i mieć kasę fiskalną , a jak to jest w przypadku łączonej działalności usługowej? Dodam, że póki co mam etat i nie chcę z niego rezygnować póki firma się nie rozrusza. . Mam jeszcze kolegę - wspólnika który nie musi być na razie osobą, która byłaby w firmie (nie mylić z pracą na czarno, wszystko ma być legalnie), ale w przyszłości chciałbym żeby też był ujęty w "strukturach".
Dodatkowo chciałbym wziąć pod skrzydło swoją dziewczynę, która zajmowała by się wyrobami handmade w całkiem innej dziedzinie. Czyli też działalność handlowa, chciałbym żeby działała samodzielnie, ale pod wspólnym szyldem (wiadomo, koszty prowadzenia DG, kasa fiskalna, hostingi www).
Chciałbym żeby wszystko było zgodnie z prawem i żeby pochłonęło na start jak najmniej środków. Jaką formę DG wybrać? Startować od razu w spółkę? Czy takie mieszanie różnych sektorów nie miałoby sensu? Zrezygnować z usług? Jak to jest w przypadku wyrobów handmade, w sensie ich rozliczania się z ich stanu?
Szukałem w necie różnych informacji ale nie znalazłem nic szczególnego. Z góry dziękuję za każde pomocne słowo.
Pozdrawiam,
Mateusz.
Awatar użytkownika
Neya
Posty: 440
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:22

Re: Dzialalnosc handlowo-usługowa

Post autor: Neya »

Spółki to raczej już duże struktury i nie sądzę, by w przypadku małych firm miało to jakiś sens. Najlepiej pewnie byłoby trzeba więcej poczytać o różnych formach prowadzenia działalności i tego kiedy się to sprawdza oraz na jakich zasadach to działa.
Mąteusz

Re: Dzialalnosc handlowo-usługowa

Post autor: Mąteusz »

No tak. W przypadku mojej "działki" JDG na vacie wystarcza, to rozumiem.
W przypadku handmade dziewczyny najprościej byłoby odkupić od niej towar i sprzedawać jako ja - ale wtedy dziewczyna nie ma żadnej marki.
Chciałbym o tym poczytać, ale za bardzo nie wiem jak do tego podejść, gdzie szukać.
Bez sensu jest dublować pewne koszty, takie jak kasa fiskalna, czy hosting www,zwłaszcza że biznes pani w jakimś tam okresie nie rokuje na wielotysięczny obrót każdego miesiąca.
Milka Duręga

Re: Dzialalnosc handlowo-usługowa

Post autor: Milka Duręga »

Działalność handlowo- usługowa może być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek https://generali-investments.pl/content ... -na-etacie. Taka działalność może być tak zwaną ekstra kasą wśród naszych przychodów. Polega to na tym, że wykonujemy jakąś pracę raz na jakiś czas, dzięki której mamy dodatkową gotówkę.
ODPOWIEDZ