Dzialalnosc handlowo-usługowa

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Mąteusz

Dzialalnosc handlowo-usługowa

Post autor: Mąteusz »

Witajcie.
Mam zamiar założyć działalność gospodarczą. W skrócie byłaby to działalność handlowo-usługowa, czyli sklep internetowy na zasadzie dropshippingu + działalność usługowa w podobnej tematyce jak sklep. Rozumiem, że na handel muszę być vatowcem i mieć kasę fiskalną , a jak to jest w przypadku łączonej działalności usługowej? Dodam, że póki co mam etat i nie chcę z niego rezygnować póki firma się nie rozrusza. . Mam jeszcze kolegę - wspólnika który nie musi być na razie osobą, która byłaby w firmie (nie mylić z pracą na czarno, wszystko ma być legalnie), ale w przyszłości chciałbym żeby też był ujęty w "strukturach".
Dodatkowo chciałbym wziąć pod skrzydło swoją dziewczynę, która zajmowała by się wyrobami handmade w całkiem innej dziedzinie. Czyli też działalność handlowa, chciałbym żeby działała samodzielnie, ale pod wspólnym szyldem (wiadomo, koszty prowadzenia DG, kasa fiskalna, hostingi www).
Chciałbym żeby wszystko było zgodnie z prawem i żeby pochłonęło na start jak najmniej środków. Jaką formę DG wybrać? Startować od razu w spółkę? Czy takie mieszanie różnych sektorów nie miałoby sensu? Zrezygnować z usług? Jak to jest w przypadku wyrobów handmade, w sensie ich rozliczania się z ich stanu?
Szukałem w necie różnych informacji ale nie znalazłem nic szczególnego. Z góry dziękuję za każde pomocne słowo.
Pozdrawiam,
Mateusz.

Awatar użytkownika
Neya

Re: Dzialalnosc handlowo-usługowa

Post autor: Neya »

Spółki to raczej już duże struktury i nie sądzę, by w przypadku małych firm miało to jakiś sens. Najlepiej pewnie byłoby trzeba więcej poczytać o różnych formach prowadzenia działalności i tego kiedy się to sprawdza oraz na jakich zasadach to działa.

Mąteusz

Post autor: Mąteusz »

No tak. W przypadku mojej "działki" JDG na vacie wystarcza, to rozumiem.
W przypadku handmade dziewczyny najprościej byłoby odkupić od niej towar i sprzedawać jako ja - ale wtedy dziewczyna nie ma żadnej marki.
Chciałbym o tym poczytać, ale za bardzo nie wiem jak do tego podejść, gdzie szukać.
Bez sensu jest dublować pewne koszty, takie jak kasa fiskalna, czy hosting www,zwłaszcza że biznes pani w jakimś tam okresie nie rokuje na wielotysięczny obrót każdego miesiąca.

technologia blu ray

Milka Duręga

Post autor: Milka Duręga »

Działalność handlowo- usługowa może być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek https://generali-investments.pl/content ... -na-etacie. Taka działalność może być tak zwaną ekstra kasą wśród naszych przychodów. Polega to na tym, że wykonujemy jakąś pracę raz na jakiś czas, dzięki której mamy dodatkową gotówkę.

flexagen skład

ODPOWIEDZ